Válni mindig nehéz.

Elveszítünk valakit, aki egykor a legfontosabb volt nekünk. Úgy érezhetjük, kudarcot vallottunk. El kell  búcsúznunk a teljes család gondolatától, többé már semmi sem lesz ugyanolyan. Tele vagyunk nehéz  érzésekkel, haraggal, szomorúsággal, gyásszal.

És ha ez nem lenne elég, nem csak mi válunk el, a gyerekek élete is gyökeresen megváltozik.

  • Hogyan mondjam el nekik, mikor, mit mondjak?
  • Hogyan szervezzük újra az életet, kinél mennyit, és milyen formában legyenek a gyerekek?
  • Hogyan tudok szülőként partnere lenni elvált házastársamnak, hiszen gyerekeink örökre összekötnek  minket?
  • Mit kezdhetek az indulataimmal, hogyan élhetem meg ezeket úgy, hogy közben a gyerekeim ne  szenvedjenek ettől, hiszen nekik a másik szülő is ugyanolyan fontos és szeretett személy, mint eddig  volt?
  • Hogyan élhetünk jól mozaikcsaládként?
  • Mit kezdjek egyedül a gyerekeimmel?
  • És mit kezdjek magammal, egyedül, mikor nem velem vannak?

Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kereshetjük együtt a válaszokat. Megoszthatjuk egymással tapasztalatainkat és érzéseinket, és rengeteget tanulhatunk egymástól, magunkról, a szülőségről.

Mert a válást is lehet jól csinálni!

Íme néhány vélemény, melyet egy korábbi csoporttag osztott meg velünk:

“Na, akkor ennyi és megállt a tudomány? Mit ronthattam el? Egyedül vagyok ezzel a problémával.” Leginkább ilyen kérdések és gondolatok kavarogtak bennem, amit helyre akartam tenni, mert egyre nyomasztóbbá váltak, amikor is rátaláltam Zsófira és az általa vezetett szülőcsoportra.

Zsófi mentorálásával a szülőcsoportos együttléteinktől rengeteget kaptam!
Időt és elfogadó közeget, amikor őszintén kibeszélhettem magamból a nehézségeimet. Jól eső együttérzést, támogatást és új, elgondolkodtató aspektusokat, amik továbbvittek a megértésben.

A szülőcsoportok egyszerűen: Tök jó hangulatúak és tartalmasak voltak!
A mai napig hálásan emlékszem ezekre az órákra!

H.Timi

Elvált Szülőket Segítő csoportterápiára jártam Zsófihoz 4 hónapig, a COVID-19 járvány időszakában. A lehető legjobb döntés volt amit meghozhattam, mert sokkal nehezebb lett volna egyedül, a már számomra bevált egyéni terápiára járva vagy a szakirodalmat tanulmányozva feldolgozni ennek az időszaknak a nehézségeit. Nyugodt, kedves, támogató és elfogadó személyisége mellett nagyon hitelessé tette, hogy saját élettapasztalatait is bevonva nem direkten, hanem sok áttételen keresztül vezetett rá személy szerint engem is arra, hogyan viszonyuljak az érzéseimhez, hogyan vállaljam fel és fejezzem ki azokat ilyen megterhelő élethelyzetben is. Sok esetben a csoportos foglakozást követő héten állt ülepedett le, állt össze amit mondott, vagy amit a csoportunk többi tagjából is kihozott. Rendkívül módon figyelt a csoport minden tagjára, kiemelkedő memóriával minden apró részletre figyelve, amit fokozottan nehezített, hogy az ülések alatt végig maszkban kellett lennünk. A terápia során rengeteg praktikus, életvezetési technikát, tapasztalatot kaptam, amit a válás folyamatát megélő gyerekekkel való kommunikációtól kezdve a mozaikcsaládok működtetésén át az új típusú kapcsolati bizalom helyreállításig tudok alkalmazni, hasznosítani. Minden férfitársamnak jó szívvel ajánlom Zsófit akár egyéni akár csoportterápiás foglalkozásra, jóval könnyebb lesz..
Köszönettel: (Norbi, 49)

Segítő csoport elvált szülőknek csoportja – a 6 alkalom tematikája

  1. A válás megélésének lépcsőfokai
  2. A válás hatásai a családra és a család tagjaira
  3. Gyermeknevelés a válás után
  4. Érzések, feszültségek, konfliktusok kezelésének hatékony módjai
  5. Kapcsolattartás a gyerekekkel és a szülőtárssal
  6. Mozaikcsalád: új partnerek, új gyerekek

Tervezett kezdés: 2021 szeptember 25., 6 alkalommal, kéthetente 3 óra időtartamban, szombat délelőttönként

Maximális csoportlétszám 5 fő

Egy alkalom díja 10000 Ft

Igény szerint egyéni konzultációkra is van lehetőség.

Csoportvezető

Rónai Zsófia

Pszichológus, Integratív gyermekterapeuta, pedagógiai szakpszichológus

Scroll to Top